ISKOLAI KONFLIKTUS ÉS AGRESSZIÓ KEZELÉS 3.

1. október 6-án Wiegmann Alfréd tartott iskolánk tanulói számára konfliktus – és agressziókezelési foglalkozást.

Ezen a foglalkozáson a téma az agresszív magatartás, mint napi jelenség a gyerekek életében, és erre való megoldáskeresés volt. Az előadó a Bibliából József történetéből ragadott ki egy ide illő részt, amit film formájában bemutatott a gyerekeknek. A történet megtekintése után kérdések formájában dolgozták fel a látottakat. Majd szituációs játékok formában igyekezett tanácsot adni, rávezetni a tanulókat arra, hogyan küzdjék le az agresszív viselkedést. Majd a tanulók által elmondott és megtörtént agresszivitásokban keresték az okokat és a megoldást.

H.V. „Tetszett a filmrészlet, mert én nagyon szeretem a bibliai történeteket.”

B.F. „Jó lenne ha máskor is játszanak ilyen játékokat, ha összeveszünk a  társunkkal.”

H.J. „Velem is sokszor megtörténik, hogy durva vagyok, meg csúfolom a társaim, de utána megbánom és bocsánatot kérek.”